Často kladené dotazy

Máme situovaný byt do přízemí a vadí nám pohledy cizích lidí, kteří chodí kolem. Chceme zamezit průhlednosti skla, ale nechceme omezit intenzitu denního světla v interiéru. A jak funguje fólie večer, kdy se v bytě svítí?
Instalací interní reflexní fólie docílíte požadovaného efektu. Nabízí se různé stupně ztmavení. Čím tmavší fólie je, tím více působí zrcadlově a více omezuje pohled do interiéru. Samozřejmě použitím fólie dojde k mírné ztrátě světla. Záleží na stupni tmavosti fólie. Z fyzikálních zákonů nelze skloubit dohromady, aby fólie byla zcela neprůhledná a přitom propouštěla stejné množství světla jako čiré sklo. Večer se zrcadlový efekt snižuje. Vysvětlením je další fyzikální zákon, který nelze obejít. Aby fólie měla ideální účinek, je potřeba, aby hodnota osvětlení byla v poměru 1:5. Tedy, aby v bytě bylo např. 100 lx a venku 500 lx. Večer, kdy se v bytě svítí, je tento poměr samozřejmě opačný. Proto není večer fólie tak účinná jako za dne.
Jistou firmou jsme si nechali nainstalovat externí fólie. Rád bych si nechal nainstalovat i fólie termoizolační, které zabraňují úniku tepla a sníží mi tak náklady na vytápění. Nedávno jsem se však dozvěděl, že existuje fólie, která má obě tyto vlastnosti. Jak ochranu před teplem z venku, tak zabraňuje úniku tepla z interiéru.
Dnes se již vyrábějí fólie, které mají dvojí účinek. Chrání před přehříváním v místnosti a zároveň zabraňují úniku tepla z ní. Ovšem pokud chcete dosáhnout výraznějšího efektu, je vhodné zvolit variantu aplikace externí fólie a zároveň termoizolační fólie.
V pracovně mám francouzské okno orientované na JZ. V teplejších dnech vzniká v místnosti nesnesitelné vedro. Je možné pomocí instalace některé speciální fólie snížit teplotu v místnosti?
Váš problém řeší externí fólie. Aplikací vhodné externí fólie docílíte snížení teploty o 9–14°C. Externí fólie mají stříbrný nebo šedý odstín. S výběrem vhodné externí fólie Vám rádi poradíme. Vzorky externích fólií Vám na vyžádání zašleme poštou. Pokud nejste zcela rozhodnut jakou fólii zvolit, naši technici v den instalace s sebou přivezou několik druhů a na místě si pak můžete vybrat nejvhodnější typ.
Na dveřích v našem bytě máme po bývalých nájemních bílou neprůhlednou fólii. Ovšem nevypadá již tak hezky jako před pěti lety, kdy jsme se do bytu nastěhovali. Rádi bychom si nechali nainstalovat novou, popřípadě s nějakými vzory, aby nebylo vidět skrz, ale propouštěla světlo. Také by mě zajímalo jak dlouho nám fólie vydrží?
Výrobce garantuje zachování vlastností fólie po dobu 6–10 let. Dnes je doba životnosti fólie delší než dříve, vzhledem k novější a kvalitnější výrobě. Dekorativní fólie jsou neprůhledné a přitom průsvitné, tedy nelze vidět skrz, ale propouští světlo. Vybrat si můžete z několika druhů s různými motivy. Pro ukázku Vám vyfocené dekorativní fólie zašleme e-mailem nebo se můžete stavit u nás a rádi Vám poradíme.
Zakoupil jsem vozidlo na kterém jsou nainstalované fólie, které nevyhovují mému vkusu. Je možné, abych fólie sám odstranil nebo tuto práci mám přenechat odborníkům?
Fólie se musí strhnout. Na skle pak zůstanou zbytky lepidla, které odstraníte pomocí běžně používaných čistících prostředků a houbičky, popřípadě žiletky. Je však potřeba pracovat opatrně, aby nedošlo k poškrábání skla. Pokud byste raději přenechal práci odborníkům, naše firma Vám nevyhovující fólie odstraní zdarma.
Na zahradě máme prosklený bazén připojený k rodinnému domu. Chtěli bychom zabránit případnému poranění, které by mohlo vzniknout při rozbití skleněných ploch neopatrností. Máme malé děti. Také bych se rád zeptal na instalaci fólie pro rozměry některých skel, které jsou atypické např. 1,9m x 2,2m. Vyrábějí se i fólie pro takovéto rozměry ?
Maximální možná šířka vyráběné fólie je 1,82 m. Standardně jsou skladem fólie široké 1,52 m a dovoz specifické délky pro plochy větší než 1,52 m je značně nevýhodný a také komplikovaný, jelikož ne všechny fólie jsou k dostání ve větších šířkách než je standard. Tento problém se řeší napojením fólie. Spoj nemá vliv na deklarované vlastnosti fólie. Spoj není na první pohled viditelný a orientace spoje se dohodne před instalací se zadavatelem. Proti poranění při možném roztříštění skla  důsledku pádu či manipulace s předměty slouží ochranné fólie, které zamezí vzniku ostrých segmentů skla. S výběrem vhodné fólie Vám rádi poradíme.
Slyšela jsem, že instalací fólie se zvýší protipožární ochrana. Je možné použít fólii jako protipožární ochranu či se vyrábí nějaká speciální přímo k tomuto účelu?
Díky materiálu z kterého jsou fólie vyráběny, mají odolnost do 260°C. Ovšem na ochranu proti požáru nemají vliv. Nevyrábí se fólie, která by mohla být použita jako jedna z možných variant protipožární ochrany.
Zabrání bezpečnostní fólie prostřelení skel?
Neexistuje fólie, která by dokázala zabránit průstřelu skla. Jediným možným řešením je aplikace neprůstřelného skla.
Bydlíme v přízemním bytě. Pro naší osobní ochranu a ochranu majetku uvažujeme o instalaci bezpečnostní fólie namísto mříží. Dokáže bezpečnostní fólie nahradit ochranu, kterou poskytují železné mříže? A dá se tato fólie rozstříhat na dané rozměry oken?
Bezpečnostní fólie se vyrábějí v šíři 1,52 m a v délce 20 m. Požadovanou délku a šířku technici před instalací stříhají z materiálu na místě montáže. Bezpečnostní fólie omezí možnost proražení skla a brání následnému vniknutí do objektu. Pro zvýšení bezpečnosti se aplikují fólie v několika vrstvách. Pro bezpečnost do rodinných domů či bytů běžně postačuje jedna vrstva bezpečnostní fólie. Tato instalace odpovídá bezpečnostní kategorii P2A.
Chtěl bych si nechat nainstalovat na skla vozidla fólie včetně předních bočních skel z výhledu řidiče a spolujezdce. Volil bych z tmavších fólií. Také bych se rád zeptal jak je to s instalací na přední sklo, popřípadě nechat si nainstalovat protisluneční pruh a jak dlouho instalace trvá?
Na přední boční skla musí být podle vyhlášky instalovány fólie s minimální propustností světla 70 %. Na přední sklo vozidla instalovat fólii nelze (tato instalace není povolena), pouze stínící pruh. Instalace trvá 1 den. Ráno auto přivezete technikovi a odpoledne si jej můžete vyzvednout.
Dobrý den, rád bych si nechal polepit karoserii vozidla zelenou pastelovou fólií. Na karoserii jsou však důlky od kamínků a na střeše je důlek od „krup“. Musím nechat poškození na vozidle nejdříve opravit a až po opravě laku nechat aplikovat fólii?
Fólii lze instalovat na povrch mírně zdeformovaný (např. kroupy) nebo s oděrkami. Z hlediska kvality a z estetického provedení doporučujeme nechat poškozená místa na vozidle před instalací opravit, jelikož aplikací fólie se okolní povrch opticky „vyhladí“ a již vzniklé nerovnosti by se mohly instalací ještě více zvýraznit. Vyhovující barevnou fólií si vyberete podle svého vkusu ze vzorníku barev.